KITE-PARK
Články, videa Rady a tipy pro kiteboarding a snowkiting Sportovní klub Kite Akademie
Všechno pro kite...
...cestovní agentura -
- s námi za větrem nebo jen tak...

Kite kurzy...
Kite shop on road...

Slingshot Fuel 2016

Značka: Slingshot
Úroveň zkušeností: středně pokročilý , pokročilý
Jako jeden z tahounů mezi C kity, je tady Fuel pro letošní sezónu znovu. Rideři, kteří jsou zvyklí na explozivní pop, okamžitou odezvu a mega tah v kiteloopech, se letos můžou o5 těšit na tento famózní wakestyle kite. Fuel vás dovede až na pokraj vašich možností a pomůže vám ve vašem rychlém progresu.
 V roce 2016 můžete opět počítat s osvědčeným vývazem přední hrany. Kite můžete nastavit ve třech módech - freestyle, freeride a kiteloop, což umožňuje jezdci maximálně využít jeho osobitý jízdní styl. Vývaz je instalován již z výroby a samozřejmě jej můžete rychle sundat a využít tak i vývaz „po staru“ přes uši. U nového vývyzu oceníte především explozivní pop, na C kite neuvěřitelný rozsah, nižší tlak v rukou při přechytech a co není nepodstatné, také podstatně zvýšenou odolnost při vašich pádech. 
 
Nově byl na Fuel též instalován větší nafukovací One Pum Speed System, který vám umožní rychlejší nafukování a vyfukování vašeho kitu. Ušetřený čas a síla se na vodě budou určitě hodit :) 
 


VLASTNOSTI
 
NITROUS BRIDLE – přídavný vývaz. Explosivní pop, masivní výkon a obrovský rozsah.
 
TRADIČNÍ C SHAPE – konzistentní tah, stabilita, mega tah v kiteloopu a do skoku.
 
SPLIT STRUT – vylepšuje tuhost a tím pádem i stabilitu kitu, snižuje váhu
 
CUSTOM FUEL INJECTION – nastavení kitu pro váš jízdní styl a do různých větrných podmínek
 
TRI TECH PROTECTION – chrániče z kevlaru na nejnamáhanějších místech
 
SURF TOUCH SEAMS – odolné švy, zvýšená odolnost kitu

ONE PUMP SPEED SYSTEM – foukání a vyfukování kitu jedním velkým ventilem, rychlejší nafukování a vyfukování, šetříte síly i čas
 
SERVIS A PODPORA – všechny náhradní díly skladem v ČR, okamžité řešení vzniklých problémů

RIDERS PROFILE:

Středně pokročílí, pokročilí, mistři. Ideální pro ridery, kteří hledají kite pro agresivní freestyle a wakestyle.

V BALENÍ:
Kite Fuel 2015, baťoh, opravná sada, quick start guide
 
ZKUŠENOSTI S NOVÝM VÝVAZEM - Switch
 
Když jsem do mailu dostal první info o novém Fuelu, byl jsem hodně zvědavý, až si tento nový kousek vyzkouším v praxi. Klasický vývaz, který je již roky odzkoušený, doplnil vývaz přední hrany a to je u Fuela dosti podstatná novinka. A protože jsme si chtěli nový Fuela řádně proklepnou (a to hlavně s ohledem dobře mířených rad nastávajícím majitelům) a v ČR no wind, sbalili jsme saky paky a odfrčeli směr Řecko, kde bych situaci podzimního pojezdu ohodnotil jediným slovem: EVERYDAY!
O vlastnostech s klasickým vývazem už toho bylo napsáno dost a funkčnost tohoto nastavení je vyzkoušena maximálně. Zaměřme se tedy na nové vyvázání přední hrany, které známe např u kitu RPM.
 
S vývazem přední hrany získal Fuel 2015 celou řadu vylepšených vlastností! Kite získal na výkonu, zvýšila se rychlost ovládání. Je zajímavé, že i když jezdíte kite na novém vývazu, vlastnosti ovládání zůstávají skoro nezměneny. Stále cítíte vyšší tlak na krajích ráhna, ovládání je přesné a intuitivní. Je to i proto, že přední vývaz je bezkladkový a tím pádem bezproblémový. I když to při prvním osahání není moc cítit, obrovsky se zvedl rozsah celého kitu. Perfektně to poznáte na vodě, kdy přitáhnutím depoweru doslova po centimetrech znatelně měníte výkon kitu. Také startování doznalo změny. Kite startuje stejně dobře, jako starší Fuel, zatažením za krajní šňůry, tzv „na ucho“, jen s tím rozdílem, že nyní můžete Fuel 2015 vystartovat bez problémů do okna a nemusíte mít obavy, že vás kite „porve“ po větru. Nic takového nehrozí, kite přebytečný wind vypustí. Další výhodou zvýšeného depoweru je vymizení síly při nepovedených tricích. Po upuštění ráhna již žádný potah při crashi. Kite také díky tomu netrpí při jeho střemhlav letech a následných nárazech při nepovedených tricích.Stoupavost, i po zvýšení výkonu, zůstala excelentní. To je pro freestylery a vlastně pro všechny skupiny riderů velmi důležitá vlastnost. Není většího utrpení na vodě, než neustálá snaha o nastoupání a udržení výšky. A tím spíše pro ridery, kteří stále něco zkouší a s prubingem nových triků stále odpadávají po větru.
 
Při tricích nastává to pravé labůžo. Kite má excelentní pop! Což je pro ridery, kteří potřebují více předvídatelného (což je velmi důležité) výkono do svých triků dobrá zpráva. Dostanete se tak při prubingu nových triků více hore a značně se zvyšuje tzv. bungee efekt. Přechyty v HP tricích jsou potom mnohem jednodušší, což se vám potvrdí v daleko vyšší úspěšnosti odjetých triků. Přesnost ovládání s nesporným wake feelingem jsou u nového Fuela stále samozřejmostí.

Značně vzrostl rozsah kitu, což znamená jediné. Netřeba již armádu všech velikostí kitů. Lehce si vystačíte se dvěma velikostma, protože možnosti nastavení do různých větrných podmínek je opravdu mnoho. To jistě přiláká i příznivce Fuela, kteří se do dnešní doby kitu tak trochu „báli“. Dnes už nemusí. Kite je naprosto „user friendly“, zvládne jej naprosto každý a co je další důležitá věc, kite, díky velkému rozsahu, v klidu zvládnete i ve vlnách, kde potřebujete přebytečný vítr občas „vypustit“.

Hlavní vylepšení a vlastnosti:

- Zvýšení rozsahu
- Zvýšení výkonu
- Mega pop
- Více síly do triku
- Jednodušší přechyty při HP tricích
- Velká stoupavost
- Jednodušší startovatelnost a to i na pláži při samostartu
- Mnoho možností nastavení
- Odolnost
- Možnost volby druhu vývazu

Ocenili jsme též novou leash, která byla prodloužena a osazena novýma odolnýma karabinama, které jsme řádně otestovali. Žádný problém, vše vydrželo.
A pokud by vám nový vývaz přece jen neseděl (což ale nepřepokládám), můžete využít vyvázání „po staru“. Žádný problém. Two in one v tomto případě funguje naprosto famózně.
 
A protože kecy zůstanou zase jenom kecama, kite Slingshot Fuel 2016 bude k dispozici k praktickému odzkoušení klasicky na MKB na Nových Mlýnech a určitě se za vámi s novým Fuelem podíváme i na ostatní frekventované české a slovenské vody. Nebojte se nás oslovit, pokud budete mít zájem si nový FUEL 2016 projet. Je to fakt zážitek!

 

 
Detail varianty

Fuel 2016 9m

21 890,- Kč

Fuel 2016 13m

23 890,- Kč
Kontakt:
Sídlo firmy:

www.KITE - PARK.cz
K. H. Borovského 244
www.KITE - TRAVEL.cz 79356 Ryžoviště  
www.KITE - LIFE.cz  tel: 777 211 422  
IČ 67040543  info@kite-park.cz
   
   
Odkazy:

Přihlášení proběhlo v pořádku.

Jste přihlášen jako Host.
Neplatné uživatelské jméno, nebo heslo.